PRAPASKENA | Vanda Nara “pa doreza”: Donin ta shisnin, por Ikardi vendosi qëndrimin!

0

Në merkaton e kaluar, çështja e Mauro Ikardit u diskutua shumë. Shumë media e bënë atë lojtar të Juventusit, por ai në fund vendosi të qëndrojë. Ndoshta ajo që e bindi Argjentinasin, ishte kualifikimi në Champions.

Vanda Nara, aktualisht bashkëshortja e lojtarit, zbulon disa prapaskena shumë interesante të “telenovelës” së verës.  “Inter dëshironte t’a shiste Ikardin te Juventusi. Këta të fundit më thanë se Ronaldo-Ikardi ishte dyshja që do kemi dhe nuk do blejmë një tjetër sulmues. Pikërisht Ikardi ishte ai i cili ndaloi që ky transferim të kryhej”, u shpreh menaxherja e futbollistit.

Gjithashtu, ajo foli edhe për  rinovimin e kontratës : “Jemi shumë larg marrëveshjes. Ikardi dëshiron të qëndrojë por nuk ka asnjë ofertë nga Interi. Ikardi është një lojtar i cili nuk diskutohet”. Të shohim nëse Ikardi do qëndrojë apo jo tek Interi. Merkato po vjen dhe “divorci” mund të kryhet në qoftë se gjërat vazhdojnë kështu.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.