Përballje “big” që në start, Premier League nis zjarr!

0

Premier League do të nisë rrugëtimin e sezonit të ri me 9 gusht. Ka përfunduar shorti që përcakton kalendarin në elitën e futbolli anglez dhe që në javën e parë do të nisë me një sfidë zjarri, ku të dielën e 11 gushtit, Mançester Junajtid pret Çelsin.
Arsenali do të luajë ndaj Liverpulit me 24 gusht, ndërsa një javë më pas, “Topçinjtë” presin në shtëpi Totenhemin për derbin. Favorit nga kompanitë e basteve mbetet Mançester Siti, ndërsa të sapongjiturat Noruiç Siti dhe Shefilld Junajtid kuotohen me shanset më të pakta për të mbijetuar.

Ja dhe datat e sfidave derbi më të mëdha në Premier League:

31/08/2019 16:00 Arsenal v Tottenham Hotspur
19/10/2019 16:00 Manchester United v Liverpool
04/12/2019 21:00 Liverpool v Everton
07/12/2019 16:00 Manchester City v Manchester United
28/12/2019 16:00 Arsenal v Chelsea
18/01/2020 16:00 Liverpool v Manchester United
22/01/2020 20:45 Chelsea v Arsenal
07/03/2020 16:00 Manchester United v Manchester City
14/03/2020 16:00 Everton v Liverpool
25/04/2020 16:00 Tottenham Hotspur v Arsenal

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.