“Nuk mund t’i hedhim fajin të rinjve, isha unë problemi më i madh!”

0

Mançester Junajtid mori një humbje turpëruese pasditen e djeshme, teksa u shkatërrua me shifrat 4-0 në transfertë ndaj Evertonit.

Një goditje e rëndë për “djajtë e kuq”, sidomos për shpresat e tyre për të kapur një vend në Champions për sezonin e ardhshëm. Lidhur me paraqitjen e djeshme, duket se dikush ka guxuar që të marrë përgjegjësinë mbi super dhe ai ka qenë Nemanja Matiç.
Mesfushori i Junajtid ka deklaruar pas sfidës së ishte ai problemi më i madh i ekipit. Sipas serbit, nuk mund të fajësohen lojtarët e rinj, kur ai, si lojtari më me eksperiencë në ekip, bëri një paraqitje shumë zhgënjyese.

“Asgjë nuk shkoi ashtu siç duhet për ne. Unë, që jam lojtari më me eksperiencë në ekip, nuk luajta mirë sot. Nuk mund t’i vemë fajin të rinjve. Unë isha problemi më i madh!”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.