Një sezon pa lavdi, Bajerni shet mesfushorin e kombëtares

0

Ka përfunduar shumë shpejt dhe pa lavdi aventura e mesfushorit Sebastian Rudi.

Bajerni i Mynihut ka arritur marrëveshjen me Shalken dhe futbollisti i kombëtares gjermane po kryen vizitat mjekësore në Gelsenkirshen.

28-vjeçari u transferua vjet nga Hofenhajmi te Bajerni, që e mori falas, por rendimenti i tij nuk ishte në nivelin e duhur, edhe pse luajti një numër të madh ndeshjesh në të gjitha kompeticionet.

Rudi ishte pjesë e Gjermanisë në Kupën e Botës, duke luajtur kundër Suedisë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.