Në garë me Barcelonën, PSG zyrtarizon afrimin e lojtarit të njohur

0

PSG ka zyrtarizuar transferimin e lojtarit më të ri, Vanjaldum. Ky i fundit ka luajtur me Liverpulin dhe ishte lojtar i lirë. Duke parë aftësitë e tij dhe faktit se nuk kërkohen para për të derdhur në arkat e klubit tjetër, interesime nga ekipet më të mira mbërritën.

Barcelona ishte në garë deri në momentet e fundit me trajnerin Koeman që ishte “i fiksuar” pas tij. Megjithatë Vinjaldum është bindur nga projekti i gjigandëve francez duke firmosur për ta. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.