Motivim shtesë për Belgjikën, ja premio për lojtarët nëse fiton Europianin

0

Belgjika është Kombëtarja që ka shumë lojtarë të talentuar në gjirin e saj dhe emrat më në zë të momentit. Për t’i dhënë një shtysë tjet?r futbollistëve ka menduar Federata Belge e Futbollit.

Sipas raportimit që vjen nga “Het Laayste Nieues”, në rast se Belgjika fiton Europianin, Federata do të japi 435 mijë euro për secilin lojtar për suksesin e arritur. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.