Murinjo i fiksuar pas Perisiçit, një shqiptar në mes…

0

Verën e shkuar Zhoze Murinjo ishte gati të bënte një çmenduri financiare për të sjellë te Mançester Junajtid sulmuesin e Interit Ivan Perisiç, por kinezët e Suning e cilësuan lojtarin të pashitshëm.

Tani, një vit më vonë, kroati qëndron sërish në krye të listës së dëshirave të teknikut portugez, dhe në bisedimet për transferimin e tij te “Djajtë e Kuq”, rol kyç do të ketë dhe menaxherin shqiptar Fali Ramadani.

Fali Ramadani

Sipas medieve italiane Ramadani ndodhet në Mançester për të filluar negociatat me drejtorin sportiv të Junajtid, Ed Uduard. Mesa duket Perisiç do të jeta “çështja” e verës për te dy klubet.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.