Browsing Tag

Gara e San Marinos

Super Doviciozo në San Marino, Dukati feston në shtëpi

Andrea Doviciozo ka fituar Garën e San Marinos gjatë ditës së sotme, duke marrë fitoren e tretë në këtë kampionat. 32-vjeçari i Dukatit zhvilloi një garë pothuajse perfekte dhe nuk e vuri asnjëherë në dyshim vendin e parë. Festë dhe për…

Lorenco “fluturon” në Misano, rivalët shumë larg

Janë mbyllur provat zyrtare të Garës së Misanos në MotoGP. Horge Lorenco ka regjistruar kohën më të shpejtë, duke siguruar “pole position” dhe nesër do të niset nga vendi i parë. Mbas spanjollit të Dukatit renditen Xhek Miler dhe Maverik…