Browsing Tag

Marok

Argjentina i vendos kushte Marokut: Mesi nuk preket!

Më datë 26 mars, përfaqësuesja e Argjentinës do zhvillojë një miqësore në Rabat të Marokut kundër kombëtares së shtetit nga Afrike e veriut. Federata marokene ka paguar që të sjellë yjet amerikano-jugor në shtetin e tyre, por kjo është një…

Lëvizja e çuditshme, Rivaldo zgjedh skuadrën amatore

Rivaldo as që ka ndërmend ta ndalë eksplorimin nëpër botë. Pasi fitoi shumë në karrierë dhe luajti gjatë në karrierë (deri në moshën 43-vjeçare), 46-vjeçari brazilian do të punojë në Marok. Ish-fituesi i “Topit të Artë” në vitin 1999 ka…