Legjenda Lennox Lewis akuzon Joshua-n: Mendon vetëm për para, jo tituj

Boksieri legjendar britanik Lennox Lewis ka hedhur akuza të forta ndaj bashkëkombësin e tij Anthony Joshua. Sipas tij mbajtësi i katër brezave kampion bote po ndjek shembullin e tij, duke iu shmangur dueleve me kundërshtarët më të fortë.

Sipas 53-vjeçarit, Joshua heziton të luftojë boksierë të kalibrit të lartë si Fury dhe Wilder për shkak të kërkesave të ekzagjeruara financiare, ajo çka e çudit më shumë Lewis është hezitimi i Joshua-s për t’u ndeshur e amerikanin Deontay Wilder, i cili ka të vetmin brez kampion (WBC) që e ndalon Joshuan së qeni kampionati i parë i padiskuteshëm (mbajtësi i çdo brezi madhor), që prej tij në vitin 2001.

Lennox Lewis

“Nuk e kuptoj këtë hezitim të Joshua-s. Unë gjithmonë kam dashur të ndeshem më kundërshtarët me të fortë. Nga kjo gjë kam fituar tituj të shumtë, por në të njëjtën kohë nuk kanë munguar as fitimet nga ana financiare”, tha Lewis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online