Lajm i keq për Realin, Isko do të operohet

0

Iskuo do të jetë një mungesë e rëndësishme për skuadrën e realit për katër javët e ardhshme. 26-vjeccari do të operohet nga apendicitit dhe sicc raportohet nga mediat spanjolle nuk do të jetë i gatshëm për afro një muaj.

Isko është një nga lojtarët më të spikatur tek “galaktikët” dhe mungesa e tij e shqetëson jo pak trajnerin Lopetegui, i cili duhet t’i bëjë llogaritë pas një element shumë cilësor.

Mesfushori ka pasur dhimbje të forta në pjesën e poshtme të barkut dhe ekzaminimet kanë treguar se ka pasur apendicitit akut dhe duhet një ndërhyrje e menjëhershme. Në orët në vijim lojtari do t’i nënshtrohet dhe operacionit. Isko pritet që të jetë gati për ndeshjen me Barcelonën në fundin e muajit tetor.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.