Kutinjo “portugez”, Barcelona zgjidh hallin

Barcelona po lufton me kohën për pasaportën e re të Kutinjos. Braziliani duhet të jetë gati për ndeshjen e Superkupës së Spanjës, që luhet të dielën, por numri i lojtarëve ekstrakomunitarë është kaluar.

Për momentin, Barcelona ka 6 lojtarë ekstrakomunitarë në ekip, por duke llogaritur largimin e Marlon dhe mbrojtësit Mina, mbeten: Malkolm, Vidal, Artur dhe Kutinjo. Katër emra për tri vende të lira.

Për shkak të kësaj, siç citon “Marca”, klubi katalanas po shpejton procedurat për pajisjen e Kutinjos me pasaportë…portugeze. Ish-lojtari i Liverpulit ka aplikuar për marrjen e nënshtetësisë portugeze dhe me 26-vjeçarin komunitar, do të zgjidheshin problemet e Barcelonës dhe trajneri Valverde do ti kishte gati të gjithë për nisjen e sezonit të ri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online