Milani fikson mesfushorin e Çelsit, por bastet “flasin” për supergoditjen!

0

Milani është duke menduar për fuqizimin e mesfushës dhe emri i gjetur nga Leonardo është Bakajoko i Çelsit, duke parë se blutë janë duke mbyllur afrimin e Mateo Kovaçiçit nga Real Madridi. Mesfushori francez u ble sezonin e shkuar nga Monako për 40 mln euro, por nuk është se la shumë gjurmë në Londër.

Duke qenë nën rregullat e FFP, Milani nuk mund të bëjë çmenduri në merkato dhe formula e duhur është huazim me të drejtë blerje.

Kujtojmë që Bakajoko është vetëm 23 vjeç dhe ka mundësi për të shpërthyer. Ai ka edhe një ndeshje me Francën.

E megjithatë, sipas Repubblica, edhe pse Leonardo u shpreh se Milani nuk mund të bëjë shpenzime të çmendura, bastet “flasin” për rënie të kuotave për transferimin e Sergej Milinkoviç Saviç te kuqezinjtë, nëse serbi do të dilte në shitje, ose largohej nga Roma.

Formula? Si Higuain! Huazim me të drejtë blerje të maskuar në detyrim.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.