Keita zikaltër, menaxheri i tij befason me fjalët për Taren

0

Balde Keita është një nga objektivat e Interit. Sulmuesi nga Senegali, por i lindur në Spanjë, preferohet shumë nga tekniku Spaleti, i cili u ka kërkuar drejtuesve të mbyllin marrëveshjen me të. 23-vjeçari u transferua vitin e kaluar nga Lacio tek Monako dhe tashmë është gati të rikthehet në Serinë A.

Në një citim për “Gazzetta dello Sport”, agjenti i cili solli Keitan tek Lacio në vitin 2011, Nuncio Markione, flet për të ardhmen e ish-lacialit dhe komplimenton Igli Taren.

“Keita shënonte shumë, por dua ti jap meritat që i takojnë Igli Tares që besoi tek lojtari, sepse djaloshi nuk ishte gati për nivelin e Lacios. Kostoja nuk ishte e lartë, por ekzistonin probleme me pasaportën e lojtarit, i cili vitin e parë e kaloi duke u stërvitur dhe vetëm kaq. Ai u regjistrua vetëm sezonin e ardhshëm. Akoma i duhet të hedhë hapin për t’u bërë vërtetë një lojtar i madh. Keita duhet të jetë në gjendje të përfitojë nga durimi, sepse në një ekip të madh, herët apo vonë të vjen momenti dhe ti duhet të jesh gati.”

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.