Kapelo i bie shkurt: Inter, nuk fitohet me një lojtar!

0

Kohë gjyqesh tek Interi, pasi natyrisht dështimi në Champions League ka zhgënjyer pa masë tifozët zikaltër.

Eliminimi nga PSV, që luante kot, është një njollë e rëndë  përveçse dështim financiar, ndërsa trajneri i famshëm Fabio Kapelo në analizën pas ndeshjes në Sky Sport i tha gjërat troç.

“Interi luajti shumë mirë ndaj Juves, por sepse nuk i duhej të fitonte patjetër. Me PSV ishte e kundërta dhe kur Interi është i detyruar të fitojë, nuk ka zgjidhje.

“Rruga e vetme është topi te Ikardi dhe e zgjidh ai. Është gabim, sepse ai mbetet i izoluar përpara dhe nuk ka zgjidhje tjetër, një plan B.

“Edhe mesfusha është e dobët, nuk ka cilësi dhe nuk di si të ndryshojë ritëm e të krijojë raste për Ikardi. Kështu është e kotë, nuk mjafton as Naingolan, i cili u ble për këtë punë”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.