Juventusi nuk u ndahet shqiptarëve, merr sërish sulmues

0

Sezonin e shkuar Juventusi kishte një sulmues shqiptar te të rinjtë, Andi Zeqiraj, i cili luante titullar dhe spikati. Tani Zeqiraj është kthyer në Zvicër, sepse i ka mbaruar huazimi nga Lozana.

Menjëherë Juve ka gjetur një tjetër shqiptar për sulmin.

Qëndrim Kamberaj, 18 vjeç, me origjinë nga Kosova, është rritur në Zvicër dhe sezonin e fundit me të rinjtë e Lucernës ka shënuar 9 gola në 10 ndeshje.

Një zbulim, që në fakt Zvicra U-16 e njeh mirë, por tani e ka zbuluar Juventusi dhe trajneri i ri Dal Kanto do ta ketë titullar për një sezon, para vendimit për blerje përfundimtare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.