Ideja më e fundit e Milanit, gati të rrëmbejë mbrojtësin e Liverpulit

0

Milani pritet të ketë një merkato relativisht të vështirë, me kuqezinjtë që pas dështimit për t’u kualifikuar për në Champions League, do të kenë një buxhet mjaft të limituar për të keyer transferime.

Maldini ka nisur nga puna dhe sipas raportimeve të fundit, për repartin e mbrojtjes në kampin kuqezi e kanë një dëshirë dhe ai është Dejan Lovren. Kroati është kthyer në një lojtar stoli te “The Reds“, pasi Van Dijk-Matip duken të paprekshëm.

Kjo mund të sjellë edhe largimin e kroatit, për të cilin Milani duket se ka nisur kontaktet. Ende nuk bëhen me dije shifra, por thuhet se mund të bëhet fjalë për një huazim.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.