Hazard dhe rinovimi: Për momentin nuk ka asgjë

Eden Hazard thotë se është “duke pritur” të nënshkruajë një kontratë të re te Çelsi, edhe pse nuk ka “asgjë” për të raportuar deri më tani.

Belgu ende nuk ka luajtur për kampionët e Premier Ligës këtë sezon, ndërsa vazhdon rehabilitimin e tij nga një nyje e dendur e goditur ndërsa është në detyrë ndërkombëtare me ekipin belg për ndeshjet kualifikuese të Botërorit që do të mbahet në Rusi vitin e ardhshëm.

Hazard nënshkroi një marrëveshje të re 5,5-vjeçare në shkurt të 2015, por pritej të zgjasë një zgjatje me vlerë 300,000 sterlina në javë këtë verë për të çimentuar vendin e tij si njeriu kryesor i Çelsit.

26-vjeçari aktualisht merr 200,000 sterlina në javë dhe kuptohet të jetë i lumtur në “Stamford Bridge”, duke shijuar sezonin e tij më produktiv deri më tani, pasi “Blutë” fituan një titull të dytë në tre sezonet e fundit. Megjithatë, Hazard lë të kuptohet se ai ende duhet të ofrohet kushte të freskëta.

“Për momentin nuk ka asgjë,” u tha ai gazetarëve në një konferencë shtypi në Belgjikë. “Po pres. Kanë kaluar dy javë që unë u bashkova me grupin te Çelsi. Unë ende nuk kam luajtur një ndeshje zyrtare, por ndihem mirë dhe mezi pres të luaj”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online