Halimi dhuron spektakël në parket, driblim dhe finalizim fantastik

0

Besar Halimi është një ndër lojtarët më të rëndësishëm të përfaqësueses së Kosovës dhe skuadrës së Brondbit në Danimarkë. Mesfushori me tipare sulmuese njihet për elegancën e tij me topin dhe aftësitë e tij di të tregojë edhe në parket.

Në Danimarkë u zhvillua një turne miqësor midis skuadrave të moshave dhe në mënyrë simbolike morën pjesë dhe disa lojtarë të ekipeve të para. Një ndër to ishte dhe Besar Halimi.

Fantazisti e pati të lehtë të tregonte cilësitë e tij në driblim, teksa shënoi një gol fantastik. Sigurisht niveli i kundërshtarëve ia bëri shumë të thjeshtë, megjithatë goli fantastik i Halimit nuk duhet humbur.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.