Browsing Tag

Radamel Falkao

Statuja e Ronaldos e shëmtuar? Ka një konkurrent të fortë

Radamel Falkao njihet si një ndër yjet e kombëtares së Kolumbisë. Padyshim ai dhe Hames Rodrigez janë idhuj në vëndin Amerikano-Latin. Falkao, zëvendës kapiten i kombëtares kolumbiane, ka lindur në krahinën e Magdalenës, konkretisht në…

Golat e Milanit, Mendesh dhe Juventusi në mes

Vazhdojnë përpjekjet e Milanit për afrimin e një bomberi. Leonardo po punon për t’i dhuruar një sulmues të madh Gatuzos dhe për të rikthyer entuziazmin te tifozeria e kuqezinjve. Objektivat kryesore janë Higuain dhe Morata, por një emër…