Gjermania, dy miqësore luksi për muajin nëntor

Kombëtarja gjermane para dy vitesh nuk ka luajtur dy miqësore prej sulmeve terroriste, por kjo nuk do ta pengojë të zhvillojë dy të tjera dhe madje spektakolare. Skuadra e drejtuar nga Joakim Lëv do të mbrojë me çdo kusht titullin kampion bote të fituar në Brazil, kështu që për nëntorin e ka mbushur mirë agjendën.

Sipas revistës “Sport Bild”, më 10 nëntor “pancerat” do të luajnë në Angli dhe katër ditë më vonë do të presin Francën në Köln. Këto janë kombëtare të cilat nuk kanë nevojë për ndeshje “play-off” për Botërorin e Rusisë. Lëv është shprehur se nuk sheh asnjë lojtar si titullar të padiskutueshëm, por rreth 40 lojtarë që luftojnë për 11-shin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online