Gazetari i famshëm trillon pa pikë problemi, klubi i Romës e lë me gisht në gojë

0

Tankredi Palmeri është një ndër gazetarët më të famshëm në Itali, madje fama e tij shkon dhe përtej gadishullit apenin. Por, një postim në “Tëitter” ka bërë që reputacioni i ndërtuar prej vitesh të pësoj një goditje të rëndë.

Pak minuta pas hedhjes së shortit të Champions-it, Palmeri lajmëroi se në kompleksin stërvitor të Romës janë dëgjuar të bërtitura e festime, pasi këta të fundit janë shortuar me Porton, që në letër është skuadra më e dobët e vazos së parë.

I menjërshëm ka qenë reagimi i klubit verdhekuq, që e ka marrë me humor këtë trillim të gazetarit.

“Është shumë e vështirë që lojtarët të bërtasin e festojnë kur skuadra nuk ka qenë fare në Trigoria (zona e kompleksit stërvitor) gjatë ditës së sotme…”, shkruhej në llogarinë e skuadrës romane në “twitter”.

Normalisht, Palmeri nuk kishte se çfarë mund të thoshte dhe nuk reagoi pas përgënjeshtrimit që iu bë nga klubi verdhekuq.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.