Browsing Tag

Boterori

VIDEO | Dominim amerikan, SHBA shpallen kampione bote

Amerika vazhdon të mbajë statusin si “superfuqia” e futbollit të femrave. Përfaqësuesja e SHBA-së është shpallur kampione botë për të katërtën herë në historinë e saj. Amerikanet mundën Holandën në finalen e Botërorit të zhvilluar në Francë…

Katari nuk ia del, merret vendimi për formulën e Botërorit

Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, deklaroi pak muaj më parë se institucioni që ai drejton po shikonte mundësinë e ndryshimit të numrit të skuadrave pjesëmarrëse në Botërorin “Katar 2022”. Dëshira e numrit një të  FIFA-s ishte numri  i…

Xhaka: Botërori Zvicrës mori fund pas ndeshjes me Serbinë

Granit Xhaka është rikthyer të flasë për ecurinë dhe ngjarjet që shoqëruan Botërorin e përfaqësueses zvicerani. Në një intervistë për “Aargauer Zeitung”, mesfushori ka dhënë disa deklarata mjaft të forta në lidhje me debatin e madh që u hap…

Calja sfidon dhimbjet, renditet i gjashti në Botëror

Shtangisti shqiptar Briken Calja garoi sot në Botërorin e peshëngritjes në Turkmenistan. 28-vjeçari nuk ka shkuar më shumë se vendi i gjashtë, kjo dhe për shkak të një dëmtimi që sportisti nga Shtërmeni pësoi gjatë ngritjes së shtangës në…