FOTO | Protesta e Napolit: Karton i kuq? Shikoni prekjen me… dorë!

0

Napoli nuk shkoi më shumë se një barazim në ndeshjen kundër Milanit në “San Siro”. Pjesa e parë foli më shumë për vendasit, ndërsa ekipi i Ançelotit u ndal nga Donaruma në pjesën e dytë.

Në minutat shtesë Fabian Ruiz u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe Napoli e mbylli sfidën me dhjetë lojtarë. Spanjolli u ndëshkua për një prekje të topit me dorë, por ndoshta arbitri gaboi me vendimin e marrë.

Napoli ka reaguar në rrjetet sociale duke treguar të vërtetën e ndëshkimit të lojtarit. “Ky është faulli që u dha për prekjen me dorë të Fabian Ruiz, çka solli kartonin e dytë të verdhë”, shkruan klubi i Napolit, ndërkohë që publikon foton e kofshës së lojtarit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.