Formacioni zyrtar, Partizani-Bylis/ Asani mbetet jashtë, surprizon në gjithçka Lerda

Bylisi do të luajë ndaj Partizanit në transfertë gjatë ditës së sotme, për javën e pestë të Superiores. Këtë herë do të tentohet vazhdimi i surprizës së madhe, pasi u mposht Skënderbeu dhe Kukësi. Trajneri Lerda ka lënë jashtë formacionit zyrtar Asanin, ndërsa ka surprizuar më së shumti edhe me skemën, ndërsa këtë herë do të luajë me 4-3-3.

Partizani: Hoxha, Trashi, Bitri, Belica, Mala, Romero, Telushi, Broja, Bardhi, Solomon, Cinari

Bylis: Hidi, Bicaj, Goxhaj, Ndreca, Ymeralilaj, Mëllugja, Ntepe, Turabov, Peposhi, Qardaku,