Florian Marku zbret në ring dhe zyrtarizon datën, ja kundërshtari i tij: Ka 19 fitore dhe asnjë humbje, të parën ia shkaktoj unë

0

Boksieri shqiptar Florian Marku do të rikthehet në arenën e boksit për të gëzuar dhe njëherë tifozët kuqezi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë 28 vjeçari në rrjetin social Facebook. Data 7 gusht do të jetë pikërisht dita kur Marku do të përballet me kampionin e pamposhtur Prodan, i cili numëron 19 fitore me asnjë humbje.

Kjo ndeshje është e vlefshme për titullin “Internacional” në kategorinë e peshave mesatare.  Marku zotohet se do të jetë i pari që do t’i shkaktojë humbjen Prodanit.

“Më datë 7 gusht ndeshem për titullin International Ëelterëeight title kundër Maxim Prodan , i cili ka a 19 ndeshje, të gjitha fitore. I ka ardh koha për humbjen e parë sepse ky TITULL është i imi.”- ka shkruar Florian Marku. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.