Florian Marku gati për testin e tretë, në Londër e pret boksieri britanik

0

Florian Marku ka bërë të ditur duelin e tij radhës me anë të një postimi në rrjetet sociale. Boksieri shqiptar do të ndeshet me datë 27 prill me Robert Asagba.

Vendndodhja e përballjes është në “York Hall”, Londër. Ky do të jetë dueli i tretë i Markut si boksier profesionist që prej debutimit të tij në këtë sport në dhjetor të vitit të kaluar.

Duhet përmendur se në ndryshim nga dy kundërshtarët e mëparshëm që Marku i mundi me nokaut në raundin e parë dhe të dytë, britaniku Asagba është i një niveli më të lartë dhe mund të thuhet se do të jetë një ndër test mëse i vërtetë për 26-vjeçarin shqiptar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.