Federata nis hetimin, Juventusi rrezikon mbylljen e tribunës

0

Një episod mjaft i shëmtuar ka ndodhur në sfidën midis Juventusit dhe Napolit. Vëzhguesit e federatës italianë kanë vënë re se në disa momente tifozët e kampionëve të italisë kanë kënduar në masë kore raciste ndaj qendërmbrojtësit të Napolit, Kalidu Kulibali.

Përveç episodit të rëndë ndaj Kulibalisë ka pasur edhe kore ku ofendohej trajneri Karlo Ançeloti me etiketim “derr” si dhe sharje me motive krahinore ndaj tifozëve napolitan.

Të gjitha këto janë episode do të shqyrtohen nga komisioni i federatës italiane dhe dënimi maksimal mund të jetë një mbyllje totale e tribunës së ultrasve “Curva Sud”. Në të shkuarën kur kjo tribunë është pezulluar, Juventusi ka ftuar pa pagesë fëmijë të shkollave të Torinos.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.