Fantastiku Kante lumturon tifozët, pranon ftesën e tyre për të darkuar së bashku

Ngolo Kante është një idhull i tifozëve të Çelsit, por jo vetëm. 27-vjeçari francez është një futbollist, i cili jep gjithmonë maksimumin në fushë, ndërsa jashtë saj është i thjeshtë, i përulur dhe i turpshëm dhe kjo e bën një personazh të dashur për të gjithë tifozët e futbollit.

Gjatë ditës së djeshme, mesfushori i Sarrit ka vizituar rastësisht një xhami në Londër dhe disa tifozë kanë gjetur rastin për ta ftuar për darkë. Një ftesë që përgjithësisht merr përgjigje negative, ose refuzohet me mirësjellje, por Kante është ndryshe nga të tjerët.

“Përshëndetje, a dëshiron të vish për darkë me ne sonte?”, ishte pyetja e disa tifozëve të Çelsit drejtuar idhullit të tyre, ndërsa Kante u është përgjigjur: “Ok, takohemi sonte dhe më jepni adresën e shtëpisë tuaj. Në çfarë ore do të takohemi?”

Kante e ka mbajtur fjalën dhe ka vizituar shtëpinë e tifozëve të Çelsit, të cilët kanë kaluar momente të paharrueshme me lojtarin e tyre të preferuar dhe Kampionin e Botës në fuqi me Francën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online