Edhe Di Maria fajtor, të pasurit nuk paguajnë taksa

0

Me sa duket, taksat janë për varfanjakët. Të paktën kështu funksionon në Spanjë, ku si kërpudha pas shiut po dalin në dritë emra të famshëm që u janë shmangur detyrimeve fiskale.

I fundit në radhë që është dënuar është Angel Di Maria, mesfushori i PSG-së, nën hetim prej kohësh për evazion fiskal nga koha kur luante për Realin.

Argjentinasi ka pranuar akuzën për fshehjen e rreth 1.5 milionë eurove dhe është dënuar ne një vit burg me kusht, si dhe dy milionë euro gjobë.

Për një që luan te PSG dhe merr dhjetëra milionë euro pagë, nuk është ndonjë humbje e madhe.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.