E pabesueshme, ekipi amator ndal Bajernin në pjesën e parë

0

Ndeshja në kuadër të Kupës së Gjermanisë midis ekipit të Bajernit dhe Drohtersenit ka sjellë një surprizë shumë të këndshme të paktën në pjesën e parë. Ekipi modest që militon në kategorinë e katërt, jo vetëm që ka mbajtur portën e pa prekur, por madje vuri disa herë në vështirësi Manuel Nojerin.

Loja e bavarezëve la shumë për të dëshiruar, pasi në fushë Kovaç ka hedhur lojtarët më të mirë dhe një rezultat i tillë është i papranueshëm. Myler, Riberi, Boateng dhe Humels paguhen me miliona euro, ndërkohë amatorët e Drohtersenit po luajnë si të barabartë me ata…

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.