Browsing Tag

DFB Pokal

Dominon Bundesliga, por sa frikë për Dortmundin!

Janë mbyllur gjysma e sfidave që janë luajtur pasditen e sotme, të vlefshme për raundin e 1/16-ave të Kupës së Gjermanisë. E veçanta e këtyre ndeshjeve ka qenë fakti, se 3 nga 4 ndeshjet kanë përfunduar në barazim, duke shkuar në kohën…

E pabesueshme, ekipi amator ndal Bajernin në pjesën e parë

Ndeshja në kuadër të Kupës së Gjermanisë midis ekipit të Bajernit dhe Drohtersenit ka sjellë një surprizë shumë të këndshme të paktën në pjesën e parë. Ekipi modest që militon në kategorinë e katërt, jo vetëm që ka mbajtur portën e pa…