Dy medalje për Kosovën, Kelmendi dhe Gjakova në podium

Majlinda Kelmendi ka arritur një tjetër sukses historik duke fituar medaljen e artë në kategorinë 52 kg në evenimentin e “Lojërave Europiane”. Kjo është hera e parë që një atlete që përfaqëson Kosovën siguron medaljen e artë në këtë turne.

Xhudistja nga Peja mundi në finale rusen Natalia Kuziutina. Krahas Kelmendit medalje siguroi edhe xhudistja Nora Gjakova, e cila mori medaljen e argjendtë në kategorinë 57 kg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online