Browsing Tag

Majlinda Kelmendi

Dy medalje për Kosovën, Kelmendi dhe Gjakova në podium

Majlinda Kelmendi ka arritur një tjetër sukses historik duke fituar medaljen e artë në kategorinë 52 kg në evenimentin e “Lojërave Europiane”. Kjo është hera e parë që një atlete që përfaqëson Kosovën siguron medaljen e artë në këtë turne.…

Kelmendi e Krasniqi, medalje ari në Uzbekistan

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi kanë fituar medaljet e arta në Judo Grand Prix Tashkent2018. E para, në peshën deri në 52 kilogramë, arriti të fitonte me ippon kundër zviceranes Tschopp, duke ngritur në fund medaljen e artë.…