Browsing Tag

Xhudo

Dy medalje për Kosovën, Kelmendi dhe Gjakova në podium

Majlinda Kelmendi ka arritur një tjetër sukses historik duke fituar medaljen e artë në kategorinë 52 kg në evenimentin e “Lojërave Europiane”. Kjo është hera e parë që një atlete që përfaqëson Kosovën siguron medaljen e artë në këtë turne.…