Browsing Tag

Kelmendi

Dy medalje për Kosovën, Kelmendi dhe Gjakova në podium

Majlinda Kelmendi ka arritur një tjetër sukses historik duke fituar medaljen e artë në kategorinë 52 kg në evenimentin e “Lojërave Europiane”. Kjo është hera e parë që një atlete që përfaqëson Kosovën siguron medaljen e artë në këtë turne.…

La pas dëmtimin, Kelmendi rikthehet me Medalje të Artë

Majlinda Kelmendi ka fituar Medaljen e Artë në Tel Aviv, duke treguar dhe njëherë tjetër se është një nga xhudistet më të mira në botë. Sportistja 27-vjeçare shton kështu numrin e medaljeve të saj dhe është një nga sportistet më të…

Majlinda Kelmendi merr “Topin e Artë” të xhudos

Majlinda Kelmendi ka fituar çmimin prestigjioz “Xhudistja më e Mirë e Sotme” (Best Female Judoka Today) nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos. Kampionia olimpike është nderuar me çmimin më të madh në karrierë të dielën në mbrëmje në Budapest…

Skënderbeu sqaron: Kelmendin e kemi blerë

Shend Kelmendi është futbollist i Skënderbeut, por jo në huazim apo bashkëpronësi. Ka pasur shumë paqartësi dhe informacion jo plotësisht të qartë kohët e fundit, ndaj vetë klubi korçar ka dalë me një deklaratë zyrtare për mediat, ku ka…

ZYRTARE/ Shend Kelmendi te Skënderbeu

Lajmi i publikuar para dy ditësh nga “Olle”, por i mohuar fillimisht nga drejtuesit e Skënderbeut, ka rezultuar i vërtetë: Shend Kelmendi është emri i sulmuesit të ri të Skënderbeut, edhe pse kartoni nuk do të jetë i klubit korçar.…

Skënderbeu gjen sulmues te Prishtina?

Shend Kelmendi është emri i sulmuesit të ri të Skënderbeut, sipas Gazetaolle.com në Kosovë. Burime të Gazetaolle.com pranë futbollistit, bëjnë me dije se ai tashmë ka arritur marrëveshje me klubin shqiptar. Kelmendi ditë më parë u…