VIDEO | Gjyqtari “goleador” bën rolin e sulmuesit

0

Një gol i pazakontë ka ndodhur në kategoritë e ulëta të futbollit holandez. Në ndeshjen mes Harkemase Boys dhe Hoek e përfunduar me rezultatin 4-2 për vendasit, arbitri i ndeshjes ka qenë autor i një goli. Gjatë një aksioni të Hoek gjyqtari është afruar më shumë se ç’duhet në zonë.

Goditja e sulmuesit është larguar nga porta për të përfunduar në cepin e zonës, në këmbët e lojtarit mik. Ky i fundit e pason drejt qendrës. Sfera nuk gjen këmbët e asnjë futbollisti, por të gjyqtarit. Ai bën prekjen e artë dhe e dërgon në rrjetë. Gol! Shënon, arbitri i ndeshjes.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.