DIREKT/ Guri shpëton Kukësin, vjen goli i barazimit

Skënderbeu e Laçi janë praktikisht në gjysmëfinale, tashmë e kanë radhën dy ndeshje goxha të forta, duke nisur nga ajo në Vlorë. Flamurtari pret Partizanin, dy emra të mëdhenj, polemika pa fund të premten e shkuar dhe synime madhore në kupë.
Flamurtari me më të mirët, por Muarem mbetet i dëmtuar, ndërsa te Partizani nuk ka ndryshime në krahasim me të premten.
Ndërkaq, Tirana pret Kukësin dhe nuk debuton asnjë nga blerjet e janarit, ndërkohë që Kukësi është pa të dëmtuarin Alla dhe ulet në stol portieri titullar Koliçi.

Bardheblutë kanë krijuar rastin më të mirë për shënim deri më tani, teksa ka goditur traversën me anë të Sentamu, pas një devijimi të Frashërit. Më kërkuese Tirana, por ka mbetur me 10 lojtarë pas daljes së Turtullit me te kuqe. pretendimet e Tiranës pë 11-metërsh nuk meren parasysh nga gjqtari Kola.

Në ndeshjen tjetër, Partizani dhe Flamurtari po tregohen mjaft të kujdesshme dhe duket një takim mjaft i ekuilibruar.

FLAMURTARI – PARTIZANI 1-0

Shënues: Alvesh 74′

74′ – Hoxha gaboin në pasim dhe Alvesh kontrollon dhe godet me të majtën potente duke shënuar.

Flamurtari: Nurkoviç, Mustaj, Bicaj (Veliu 33′), Pollozhani, Siljanovski, Useini, Kamara, Zuka, Danilo Alvesh (Ardit Hoxhaj 83′), Nedeljkoviç (Zhufo 59′), Bushiç.
Të gatshëm: Sali, Deliaj, Kamara.
Partizani: Hoxha, Kalari (Kotobelli 83′), Atanda, Belica, Ibrahimi, Progni, Trashi, Batha, Telushi, Asani (Lukas 68′), Bardhi (Abdurahimi 73′).
Të gatshëm: Xhika, Gojkoviç, Çulum, Ramadani.

Kartonë i verdhë: Pollozhani 28′, Nedeljkoviç 53′ , Zuka 62′/ Kalara 44′, Bardhi 46′, Telushi 63′

TIRANA – KUKËSI 1-1

Shënues: Sentamu 40’/ Guri 88′

40′ – Kërçiku avancon nga e djathta dhe harkon në krahun tjetër, ku Sentamu me kokë gjen fundin e rrjetës.

88′ – Kale avancon deri pranë fundores, Guri i vetëm në qendër të zonës nuk e ka të vështirë të shënojë.

Tirana: Lika, Kërçiku, Cake, Turtulli, Hoxhallari, Karabeci, Greca (Mohamed 32′), Daja, Mauexhe, Sentamu, Ngo.
Të gatshëm: Abibi, Qilimi, Halili, Çelhaka, Muguna.
Kukësi: Frashëri, Rrumbullaku, Shameti, Ymeraj (Ethemi 68′), Idrizi (Zhderiç 56′), Dzaria, Musolli, Elton Kale, Shkodra (Imami 75′), Bakaj, Guri.
Të gatshëm: Koliçi, Peposhi, Joti, Koldashi.

Kartonë i verdhë: Karabeci 23′, Ngo 27′, Cake 48’/ Ymeraj 32′, Dzaria 49′

Karton i kuq: Turtulli 23′

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online