Browsing Tag

Balliu

Balliut i duhet të vendosë, vjen oferta nga klubi francez

Ivan Balliu është prej më shumë se një muaji lojtar i lirë. Katalanasi me origjinë shqiptare mbylli bashkëpunimin me Metz në fund të këtij sezoni dhe tani është në pritje të ofertave dhe një e tillë ka ardhur së fundmi nga Lens. Sipas…

E premte e ftohtë për shqiptarët, nga Kroacia në Danimarkë

Edhe pse jo fundjavë, ndeshjet kanë qenë të shumta në disa kampionatë në Europë, ku dhe futbollistët shqiptarë nuk kanë munguar. Në Ligën e dytë franceze, Balliu vazhdon të jetë titullar për ekipin e Metz. Jo vetëm kaq, por mbrojtësi…

Mungesa e Keidi Bares në kombëtare, një rast i përsëritur

Lista e të grumbulluarve në kombëtaren tonë kuqezi ka ndryshuar disa herë që nga dita kur u bë publike, për shkak të dëmtimeve, refuzimeve dhe pezullimeve. Strakosha humbi avionin dhe Panuçi nuk e grumbulloi, Binaku dhe Lila u rikthyen te…

Kapiten Ivan Balliu fundos anijen Monako

Ivan Balliu nuk ka qenë ndonjëherë realisht pjesë e rëndësishme e kombëtares shqiptare dhe duket se mjaftuan 46 minuta në Spanjë për t'i hequr vizë, sepse Cristian Panuçi nuk e ka futur më, asnjë minutë. Kanë ndikuar edhe dëmtimet, sepse…

Paraqitja e Balliut, në Francë e krahasojnë me portugezin Pepe

Mbrojtësi kuqezi, Ivan Balliu është një nga lojtarët më të vlerësuar në ligën e dytë franceze dhe me skuadrën e Metz, po bën një sezon shumë të mirë deri më tani. Në takimin e djeshëm në transfertë përballë Orleans, Metz mori një fitore…

Probleme për Panuçin, dy lojtarë largohen nga grumbullimi

Pak minuta më parë FSHF ka njoftuar përmes një postimi zyrtar se Frederik Veseli dhe Ylber Ramadani kanë lënë grumbullimi, kjo për shkak të problemeve fizike që kanë pasur. Menjëherë tekniku kuqezi ka ftuar Ivan Balliun dhe Sabjen Lilajn,…