Di Françesko: Lojtarët më zhgënjyen, këtë fanellë duhet ta meritosh!

 

Roma vinte e pamotivuar në transfertën ndaj çekëve të Viktoria Pëlzen. Në daljen për shtyp në përfundim të ndeshjes, trajneri i verdhekuqve, tha se përveç rezultatit e zhgënjeu paraqitja e disa lojtarëve gjatë pjesës së dy

“Prisja një paraqitje tjetër nga skuadra. Më shqetëson më shumë paraqitja e lojtarëve që të them të drejtën më zhgënjeu shumë. Nga lojtarë të caktuar prisja shumë më shumë. Unë dhe lojtarët duhet të tregojmë se e meritojmë këtë fanellë, sot nuk e bëmë këtë gjë”, tha Di Françesko.

Me humbjen e sotme, ecuria e negative e Romës kap ndeshjen e pestë. Fitorja e fundit e romanëve është ajo ndaj Sampdorias në “Olimpico” më datë 11 shtator, që prej atij triumfi Roma ka regjistriuar tri humbje dhe dy barazime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online