Dështon transferimi i Pogba? Reali gati planin B!

0

Reali i Madridit pritet që të jetë një ndër klubet më aktivë në merkaton e ardhshme, me “Los Blancos” që mund të bëjnë një revolucion të vërtetë në ekip. Eden Hazard dhe Pol Pogba janë emrat më të përfolur për të zbarkuar në Madrid.

Pikërisht për këtë të fundit, francezin e Mançester Junajtid, drejtuesit e Realit duket se kanë bërë gati një plan B, gjithmonë në rast se tratativat me “Djajtë e Kuq” dështojnë. Ai është njeriu i momentit në Europë, Doni Van de Bek.

Mesfushori i talentuar i Ajaksit ka mahnitur me paraqitjet e tij dhe shumë klube janë vënë në radhë për të. Gjithsesi, një futje në garë e Realit do t’i bënte madrilenët favoritët kryesorë, pasi këta të fundit janë të gatshëm të paguajnë deri në 60 milionë euro për holandezin, çmim që zor se mund ta ofrojë ndonjë klub tjetër. Gjithsesi, mbetet për t’u parë me interes se si do të shkojë operacioni “Pogba” si fillim.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.