Browsing Tag

Albian Ajeti

Dështon transferimi, kërkesat e Ajetit trembin klubin anglez

Albian Ajeti vazhdon të tërheqë vëmendjen e klubeve nga çdo cep i Europës me paraqitjet e tij te Bazeli. Sulmuesi me origjinë shqiptare ishte pranë kalimit të anglezët e Uest Bromuiç Albion, por në fund transferimi ka dështuar, kjo për…

Progres dhe vlerësim, Voca tani vlen 3 milionë euro

Idriz Voca është kthyer në një ndër lojtarët kryesorë të skuadrës së Lucernës për këtë sezon. Mesfushori me tipare mbrojtëse është aktivizuar në 24 takime të Superligës zvicerane, ku në vetëm dy raste si zëvendësues. Ecuria e mirë e…

U përplas me Albianin, Arlind Ajeti disa muaj jashtë

Operacioni është i pashmangshëm. Arlind Ajeti është dëmtuar dhe në Zvicër njoftojnë se mbrojtësi i kombëtares nuk do të jetë i gatshëm për lojë gjatë këtij viti. Ai ka pësuar një dëmtim në shpatull dhe duhet të kryejë një ndërhyrje.…

Derbin kuqezi të vëllezërve e fiton… Ajeti Jr.

Grasshopers është thyer në shtëpi në ndeshjen me Bazelin dhe nga minuta e parë ishin katër shqiptarë. Sigurisht skuadra e Taulant Xhakës dhe Albian Ajetit ishte favorite. Sulmuesi i Zvicrës asistoi në golin e parë të Bazelit, që në fund…

VIDEO | Ajeti dhe Demhasaj, gola e fitore në Zvicër

Dy sulmues shqiptarë kanë shijuar golat dhe fitoret me ekipet respektive. Bazeli përmbysi St. Gallen dhe Arlind Ajeti ishte autori i golit të barazimit 1-1. Sulmuesi shqiptar që luan me Zvicrën, i vetëm me portierin u tregua i saktë dhe…