Dëmtimi i rëndë për Ndojin, Breshia hedh sytë nga një tjetër shqiptar

Javën e shkuar Emanuele Ndoj pësoi një dëmtim të rëndë në kyçin e këmbës që pritet ta lërë disa muaj larg fushave të blerta. Mesfushori shqiptar është operuar gjatë ditëve të fundit dhe rruga drejt rikuperimit është e gjatë.

Dëmtimi i 22-vjeçarit ka vënë në lëvizje drejtuesit e Breshias. Sipas medies italiane “Il Giorno”, ndër mesfushorët e shumtë që po shqyrtohen është dhe lojtari me origjinë shqiptare Përparim Hetemaj.

Futbollisti i lindur në Skënderaj është një emër i njohur te Breshia ku ka luajtur për dy sezone (2009/10, 2010/11). Që prej largimet nga Breshia Hetemaj ka qenë pjesë e Kievos tetë sezone radhazi.

Kontrata 32-vjeçarit me klubin veronez mbaron në fund të sezonit të ardhshëm, ndaj mbetet për t’u parë se në çfarë mënyrë do të gjejë presidenti Çelino për ta kaluar këtë pengesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online