De Ligt, në “lupën” e klubeve më të mëdha europiane

0

Juventus është një skuadër me shumë lojtarë të mirë dhe konkurenca nuk ka si të mungojë.
Bardhezinjtë, prej vitesh, janë dominuesit e Serisë A. Këto suksese të njëpasnjëshme janë produkt i “goditjeve” të zgjuara nga drejtuesit e klubit nga Torino.

Barcelona dhe Juventus janë në garë me njëra tjetren për shërbimet e mbrojtësit të Ajaksit, De Lajt. Klubi spanjoll e dëshiron shumë lojtarin por holandezi vështirë se mund të gjejë hapësira për t’u aktivizuar. Opsioni më i mirë, mbetet Juventus, të cilët janë gati të paguajnë 80 milion euro për të. Ajo që po ve në “emergjencë” klubin është mosha shumë e madhe e qendër-mbrotjëse aktual të saj. Eksperienca shumë e madhe e lojtarëve si Kielini (34 vjeç), Barxagli (37 vjeç), Bonuci dhe Benatia (31 vjeçarë) ka bërë që te Juventusi të mendojnë seriozisht për një mbrojtës të ri.

De Lajt ka qënë pjesë e të rinjve të ajaksit, dy sezone më parë duke zhvilluar 17 ndeshje. Ndërsa, me klubin e Ajaksit ka zhvilluar 56 paraqitje.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.