David Vija nuk ka ndërmend të ndalet, “El Guaje” me ekip të ri?

0

David Vija njihet si një ndër sulmuesit më të mirë në historinë e futbollit spanjoll. 37-vjeçari edhe pse në moshë të madhe nuk ka ndërmend ta mbyll me futbollin, teksa aktualisht aktivizohet me ekipin e Visel Kobes në Japoninë e largët.

Spanjolli vijon të shënojë dhe ka gjetur rrugën e rrjetës plot gjashtë herë këtë fillim sezoni në Ligën e parë. Gjithsesi, duket se Vija kërkon të ndërrojë ambient dhe destinacioni i ardhshëm është zbuluar.

Sulmuesi sipas gjasave do të lërë Japoninë dhe do të transferohet në Indi, te Mumbai Siti. Këtë gjë e ka konfirmuar edhe prestigjiozja “AS”, që raporton se kalimi te Mumbai është më shumë se një ide për David Vijën.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.