Bajerni siguron vendin e parë mes drithërimash, Sane nderon Guardiolën

0

Bajerni i Mynihut ka siguruar vendin e parë në grupin pas një ndeshje emocinuese në Amsterdam, ku vendasit u hapën jo pak probleme. Ajaksi mori për pak minuta avantazhin, por Levandovski riktheu baraspeshën me një 11-metërsh, ndërsa goli i Koman mbylli llogaritë për vendasit. Shifrat u barazuan në minutën e 95-të nga Taljafiko, por ishte tepër vonë. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Benfika mundi AEK me rezultatin 1 – 0. 

AJAKS – Bajern Mynih 3 – 3
Shënues:  Tadiç 61′, 82′ (pen) / Levandovski 13′, 90′ (pen), Koman 90′

Benfika – AEK 1 – 0
Shënues: Grimaldo 88′

 

 

 

Mançester Siti dhe Lion janë dy skuadrat që marrin biletat për në fazën e 1/8-ave në grupin F. Në Angli djemtë e Pep Guardiolës pësuan të parët, por Sane ktheu gjithçka përmbys.  Lioni e përmbushu me sukses misionin në Ukrainë. Francezët morën një barazim që i çoj më tej. Heroi për skuadrën e drejtuar nga Bruno Zhenesio është fantazisti Nabil Fekir, e majta e të cilit ndëshkoi çoi Shaktarin për në “trenin” e “Europa League”.           

Mançester Siti – Hofenhajm 2 – 1
Shënues: Sane 45′, 61′ / Kramariç 16′ (pen)

Shaktar Donetsk – Lion 1 – 1
Shënues: Moraesh 22′ / Fekir 65′

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.