Asani replikë: Penalltia ishte, gjesti i festimit ishte për “gjunjët” (VIDEO)

0

Sulmuesi i Partizanit dhe autori i golit, Jasir Asani foli pas ndeshjes kundër Kukësit, ku u ndalua më shumë te penalltia dhe te festimi i golit të tij. Për “Supersport”, Asani tha:

“Penalltia? Cuculi vetë më tha vetë që ishte penallti. Ajo edhe me VAR ishte penallti. Nuk e di, ai rast ishte penallti, kushdo që të jetë, unë, Bardhi, dikush tjetër. Nuk është e thënë që isha unë edhe e vodha.

Ne kemi pasur shumë mungesa të rëndësishme. Telushi u dëmtua, Mala. Bardhi nuk ishte në 100% e tij. Megjithatë, të gjithë ata që ishin në fushë bënë një ndeshje të mirë. Unë isha shumë i sigurt që do të shënoja te penalltia, kisha besim shumë.

Mos të flasim që tani për titullin, pasi kemi dhe 9 ndeshje. Ka shumë skuadra të forta në Superiore dhe çdo sfidë është e vështirë. Ne të vazhdojmë kështu me këto ritme. Festimi? E kuptojnë ato sipër, pasi nuk duhet të flasin nëpër intervista se Partizanin e lëshojnë gjunjët. Gjunjët tanë janë shumë të sigurt dhe shumë të fortë.

Mendimi im është që lojtari më i mirë ende nuk jam unë. I gjithë grupi, i gjithë stafi, presidenti kanë bërë një punë të shkëlqyer. Nuk ka dallime të Partizani, por të gjithë punojmë për të qenë të suksesshëm dhe për të fituar” tha Asani.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.