Aliji vihet përballë Qakës, rikthehet të luajë pas 7 muajsh pritje

Naser Aliji nuk luan prej më shumë se shtatë muajsh në një ndeshje zyrtare. Problemet me dëmtimet dhe një fatkeqësi familjare bën që lojtari të qëndronte larg fushave të futbollit për gati gjysmë viti.

Sipas medieve rumune, mëngjarashi do të jetë titullar në  ndeshjen midis  Dinamos së Bukureshtit dhe Iashit . Mbrojtësi i kombëtares sonë ka bindur trajnerin Mirçea Redniç duke fituar balotazhin me mbrojtësin anglez Xhorn Mustou.

Ndeshja e parë e karrierës së 25-vjeçarit në Rumani do ta vërë përballë një tjetër shqiptari. Bëhet fjalë për Kamer Qakën, i cili aktivizohet me skuadrën e Iashit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online