Browsing Tag

Naser Aliji

E papritur, mbrojtësit të kombëtares i ndërpritet kontrata

Largimi i trajnerit Mirçea Redniç nga stoli i Dinamos së Bukureshtit ka sjellë pasoja të rënda për mbrojtësin shqiptar Naser Aliji. Media rumune “Telekom”, zbulon se drejtuesit e klubit kanë vendosur të ndërpresin kontratën me mëngjarashin.…

Lista drejt ndryshimit, tre lojtarë shqetësojnë kombëtaren

Lista me 29 lojtarët e grumbulluar nga Edi Reja duket se do të ndryshojë duke filluar nga dita e nesërme. Futbollisti që shqetëson më shumë kampin kuqezi është Ledian Memushaj. Mesfushori vlonjat nuk ia ka dalë të përfundonte stërvitjen e…

Aliji merr ftesën, Reja duhet të zgjedhë “planin B”

Këtë të hënë trajneri i kombëtares shqiptare, Edi Reja, do zbulojë 23  futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020” ndaj Islandës dhe Moldavisë. Disa prej ftesave të para kanë filluar të bëhen publike nëpër mediet…

E konfirmuar, Naser Aliji drejt largimit nga Dinamo

E habitshme, por Naser Aliji është një situatë jo të mirë dhe mund të largohet nga Dinamo e Bukureshtit dhe kjo është zbuluar nga vetë trajneri i klubit rumun, Mirçea Redniç. Para pak ditësh ai ka kërkuar madje vetë të flasë në lidhje me…

Arrihet akordi, Naser Aliji rival me Qakën dhe Llullakun

Naser Aliji është gati të rinisë me futbollin. Pas problemeve në familje (i vdiq i ati për shkak të një sëmundjeje të rëndë), mbrojtësi i majtë ka marrë një ofertë nga Rumania dhe sikurse raporton "digisport.ro" është gjetur akordi për të…

E dhimbshme, Naser Aliji larg futbollit prej babait!

Ndodh shpesh që nuk e kupton dot se një njeri ka brenga. E sheh që buzëqesh, por nga brenda i qan zemra. Naser Aliji, futbollisti i kombëtares, është përballur me një dramë familjare. Babai i tij, pak ditë më parë është ndarë nga jeta.…