Zidan: Vuajtëm kundër një ekipi të madh

0

Reali i Madridit shkon në finalen e Champions League, ashtu si dy vitet e shkuar. Sërish Zinedin Zidan në drejtim, ai që tashmë është në historinë e klubit, sepse është trajneri i parë që luan tre finale rresht në kompeticionin më të rëndësishëm për klube.

“Jemi shumë të lumtur, sepse ia dolëm mbanë, por sonte vuajtëm shumë, kundër një ekipi të madh. E nisëm shumë keq ndeshjen, pësuam gol menjëherë, pastaj u zgjuam dhe u rritëm. Në pjesën e dytë ishim shumë mirë, ia dolëm të shënonim menjëherë dhe pastaj ushtruam presion konstant, duke sulmuar. Nuk mund të qëndrojmë të tërhequr, nuk mund të qëndrojmë në mbrojtje”, u shpreh Zidan pas ndeshjes në mikrofonin e Premium Sport.

Zidan tashmë sheh i qetë Roma-Liverpul: “Nuk e kemi luajtur ende finalen e tretë rresht, ndaj nuk mund të them cilën preferoj prej tyre. Liverpuli apo Roma në finale? Në futboll mund të ndodhë gjithçka, Roma ka ende pak shanse”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.